logo

ВИРОБНИК
ЗЕРНООЧИСНОГО
ОБЛАДНАННЯ

ВІДМІННОСТІ СЕПАРАТОРІВ САД ВІД ІМПЕЛЛЕРНИЙ МАШИН (СЕПАРАТОРИ ІСМ)

ТОВ “НВП “Аеромех” – розробник і виробник сепаратора САД (першоджерело). Розшифровується як Сепаратор АероДинамічний. Виробники Імпеллерний сепараторів ІСМ і т.п.
Виробництво налагоджене і працює з 2001 року. Виробництво працює з 2010 року.
Виробники сепараторів ІСМ стверджують, що споживана потужність у сепаратора САД постійна. Але вони, напевно, не знають про поняття номінальна і споживана потужність електродвигунів. Це свідомо неправдиве ствердження, що при роботі на різних сільгосп культурах споживаний струм однаковий, проте це не так. Коли двигун працює без завантаження (дивіться характеристики двигунів), наприклад на дрібних насінні ріпаку, то споживання енергії складає 30% від номінальної, наприклад, на сепараторі САД-10 двигун на вентиляторі встановлений номінальною потужністю 5,5 кВт, то на ріпаку він буде споживати 1,65 кВт. Єдине що залишається постійним, так це кількість обертів двигуна.
Завдяки потужному потоку повітря в сепараторі САД проходить інжекція повітря через лотки для сходу насіння, тобто пил як би підсмоктується з лотків в аспірацію. У ІМС сепараторів разом з зерном в усі лотки потрапляє значна кількість пилу.
У сепараторі САД застосовується радіальний вентилятор (равлик) середнього тиску (ВР), який розташований в нижній частині машини. Як відомо, максимальний тиск повітря в радіальних вентиляторах розташоване у його стінки. Для вирівнювання цього потоку повітря ми застосували камеру струменевого генератора, в якій розширюється одна площина і відповідно вирівнюється тиск повітря. Але що б остаточно стабілізувати повітряний потік, як в поперечному, так і в поздовжньому перетині, ми поставили сітку, хоча це і призводить до певних енерговитрат. Але ми пішли на цей крок усвідомлено. Саме тому, повітряний потік, що йде на струменевий генератор, є найбільш рівномірним. Це істотно впливає на якість сепарації зерна.  Дивись відео. У машинах ІСМ рівномірного потоку повітря добитися не можливо. Що таке импеллер – це ув’язнені в кільце лопаті (крильчатки). Найбільш наочним прикладом импеллера служить звичайний осьової віконний вентилятор, вставлений в кватирку. Це і є силова установка Імпеллерний машин. А тепер подивимося, як розподіляється повітря в «кватирках». У центрі вентилятора повітряного потоку немає, так як там розташований двигун, по кутах потоку теж немає, оскільки його там бути і не повинно… Максимальний же потік розташовується в районі кільця. Лопаті вентилятора крутяться, перебуваючи на осі, за годинниковою або проти годинникової стрілки закручуючи повітря спіраллю. Це додає істотну неоднорідність в поперечному і поздовжньому перетині повітряного потоку. А оскільки відстань між імпеллером і соплами невелике, то потік не встигає вирівняти. Такий повітряний потік і близько не сепарує за питомою вагою. Здувається тільки пил, і то вона потрапляє практично в усі фракції.
Сопла у сепаратора САД зроблені таким чином, що забезпечують турбулізацію повітряного потоку, хоча це теж веде до витрат енергії, але забезпечує високоточне калібрування зерна за питомою вагою. Разновеликость сопел дозволяє поетапно розділяти зернову масу: зверху на малих соплах видаляються дрібні домішки, а в міру проходження по струменям, питома вага сепарованого частинок збільшується. Таким чином, забезпечується якісна сепарація, очищення пшениці або будь-якого іншого зерна та сипучого матеріалу. У Імпеллерний машин сопла служать для направлення повітряного потоку, при цьому вони однакового калібру, що не сприяє ретельному поділу зерна за питомою вагою. А в деяких виробників ІСМ сепараторів сопел взагалі немає.
Задовго до появи на ринку Імпеллерний сепараторів ІСМ, ми у себе на заводі & laquo; Аеромех & raquo; ще в 2001 році проводили дослідження з установкою импеллера на сепараторі САД. Виробництво машин типу ІСМ істотно знизило б витрати на матеріали і на працю. Але ми свідомо відмовилися від їх виробництва, оскільки якість сепарації ІСМ на порядок гірше сепараторів САД. Останній такий досвід «Аеромех» проводив в 2009 році, коли слюсарі нашого заводу захотіли винаходити. Але отримавши негативний результат в роботі импеллера, в порівнянні з сепаратором САД наші «вдячні» працівники вкрали техдокументацію і подалися до Харкова. Перші ІСМ машини з’явилися в 2010 році. Сепаратори ІСМ на агро ринку погано конкурували до 2014 року з сепараторами САД, тому що якість не відповідала заявленій. Але події в Україні 2014 року заблокували роботу заводу «Аеромех», а клієнтам довелося брати хоч щось і це щось виявилися сепаратори ІСМ. Скориставшись нашою відсутністю і скрутним становищем, виробники сепараторів ІСМ частково заповнили нашу нішу. А на сьогоднішній день, коли ми знову в Україні, нам доводиться багато людям пояснювати, наприклад, чому сепаратор САД трохи дорожче. Якщо подивитися вага і габаритні розміри сепараторів САД і ІСМ, то ви побачите істотну різницю. Сепаратори ІСМ часто мають вагу на 40% менше, відсутність Вібролотки і прапорців перед лотками видається за винахід і здешевлення машини. Але це все одно, що зняти колеса з автомобіля і нехай він якось їздить. Зате дешевше.
Виробники сепараторів ІСМ встановлюють на сепаратор частотний перетворювач напруги і видає це за винахід. Це веде до істотного подорожчання сепаратора і до того ж частотний перетворювач виходить з ладу при роботі в умовах запиленості і високої температури повітря. ТОВ «Аеромех» з 2004 року на замовлення ставить Частотники на сепаратори САД. Але в основному клієнти на 90% не використовують частотні перетворювачі. Конструкція сепаратора САД дозволяє вбудовувати механічний регулятор потужності повітряного потоку (заслінка), що на Імпеллерний машинах неможливо і вони змушені використовувати частотний перетворювач.
Виробники ІСМ часто стверджують, що у сепаратора САД двигун розташований внизу і через нього проходить весь пил і відходи з повітрям. Але це знову дезінформація. Двигун на вентиляторі типу равлик розташований з протилежного боку зони забору повітря і, причому ми використовуємо асинхронні двигуни закритого типу. Він фізично не може перегріватися через відходи сепарації і його знос від абразивного пилу неможливий.
ТОВ «НВП «Аеромех» з 2001 року провів масу досліджень по роботі сепаратора САД і впливу питомої ваги насіння на врожайні якості насіння. На цих даних вже жодна кандидатська і докторська зароблена. Всі результати досліджень були надруковані в ряді наукових збірниках України та Європи. Ми оперуємо цифрами, які отримували копіткою працею роками і за кожну несемо відповідальність, тому, що знаємо, що тільки наш сепаратор САД видав такі приголомшливі результати. Виробники сепараторів ІСМ не соромлячись повністю скопіювали наші дослідження (схеми, таблиці) і видають за свої. Але якщо їх запитати, як вони їх отримали, то навряд чи вам хтось розповість методику, тому що методику розробляли ми самі. А технологія отримання високоврожайних насіння на сепараторі САД – це наша розробка, про яку ніхто як ми не розповість.
Якщо уважно ознайомитися з текстом вище, ви побачите, що не тільки принцип роботи сепараторів САД і ІСМ різний, але і культура виробництва, рівень науки і просто чесна конкуренція бажає кращого з боку будь-яких підробок сепараторів САД. Радує одне, що ми створили успішну техніку, яка приносить прибуток всім клієнтам і окупається за сезон роботи. А раз нас підробляють, значить ми на крок завжди попереду.

    Мені потрібна консультація:

      Написати повідомлення: