+38(050) 614-52-57
+38(097) 727-23-82
Замовити дзвінок
Хочете, ми передзвонимо?
Замовити дзвінок
Україна, м. Кремінна, вул. Харківська, 37
Карта проїзду

САД - Секрет Агрономічних Досягнень

 САД - Секрет Агрономічних Досягнень

 

            Це всім відомо: нас годує Земля. Точніше - земна поверхня. Але з п'ятисот мільйонів квадратних кілометрів площі на сушу доводиться тільки півтораста. Кількість плодоносному грунту обмежена. Наполегливою працею людини воно збільшується і зростає. Але зростання це не може тривати до нескінченності. Десь він повинен сповільнитися, призупинитися. Зате ніяк не може призупинитися зростаюче людство.

            Як і раніше погляди всіх фахівців, зайнятих проблемою харчування, звернені до сільського господарства. Які резерви сільського господарства? Де вони? У чому?

            Вчені називають: хімічні методи боротьби з шкідниками - комахами, рослинами, мікробами; новітні методи агрономії; різноманіття застосовуваних добрив; прогрес самої рослини - його здатність плодоносити, давати корисну продукцію. У свій час селекціонери основну увагу приділяли розміром зерна, його ваговитості, довжині колоса, тобто того, що закладається в фундамент потужності врожаю.

            Підготовка врожаю починається з підготовки зерна. Потрібно відібрати краще, найбільше, найважче і вирівняне насіння. Адже рівномірність, вирівняність зерна в порівнянні зі звичайним несортованим зерном дає прибавку врожаю на 2-3 ц. Якщо ці центнери помножити на мільйони гектарів, утворюється відчутна величина в сотні тисяч тонн додаткового хліба. Тому хлібороби старанно сортують посівне насіння. Воно повинно бути важким. Вагоме зерно - синонім його врожайності. Чим важче зерно, тим більш дружні та енергійні його сходи. А значить, кращий урожай.

            Сільське господарство сьогодні - це воістину поле битви ідей. Тут постають проблеми величні і разом з тим складні. У сільському господарстві, як казкові богатирі на перехресті, зійшлися природа і суспільство, рослина і людина, закон і випадок. Число змінних величезне: все має значення, все грає свою роль. І дощ, і грунт, і знаряддя праці, і рівень знань агронома. Вони ніби пов'язані один з одним, але закон цих зв'язків ще не до кінця розгаданий. Поки сільське господарство залишається у багатьох відношеннях країною таємниць і загадок. 

            Скарбничка сільськогосподарської практики поповнилася новими даними. Раніше фахівці образно представляли закони врожаю у вигляді бочки зі стінками з декількох дерев'яних клепок. Її ще називають «бочки Доменека», що ілюструє Закон мінімуму. Повною бочка буває лтше тоді, коли всі клепки однаково високі. Варто обламати одну з них, і рівень води відразу ж впаде. Кожна клепка позначає складову врожаю. Без води не отримати врожаю, але надлишок її теж шкідливий: він сприяє вимоканню рослин. Недолік тепла - це погано. Рослина розвивається мляво, хворіє, дає низький урожай. Але високі температури - це лихо, що знищує рослину. Решта три складові - добриво, обробка грунту, строки і норми висіву насіння (площа живлення).

            Закони врожаю - це закони правильно досягнутого гармонійного управління розвитком рослини. Багато вчених прийшли до висновку про те, що «бочку врожайності» треба перебрати і доповнити нової клепкою - сильне і високоврожайне насіння.

            Грамотні агрономи знають, що найсильніше, повноцінне і високоврожайне зерно формується в середній частині колоса, качана, кошика тощо. Колос починає своє цвітіння з середньої частини, тому і зерна в цій зоні мають підвищеним вмістом білка і мають найсильніший зародок. Ці зерна володіють високими посівними якостями і дають максимальний урожай, їх називають біологічно цінними насінням. Але після обмолоту колоса зернівки знеособлюються і за зовнішнім виглядом вже неможливо визначити місце їх формування.

             Вчені неодноразово намагалися знайти комплексну ознаку, що характеризує місце формування зерна, його виповненість і повноцінність. Численні дослідження з вивчення посівних якостей зерна різних зон колоса неодноразово підтверджують, що питома вага зерна є основним показником, який характеризує повноцінність зерна, що володіє максимальним потенціалом врожайності. Ці насіння володіє високими посівними якостями, дає дружні і сильні сходи, одночасне дозрівання зерна, завдяки чому і формується високий врожай.

            Щоб отримати сильне насіння нам необхідно вести дбайливий відбір за питомою вагою зернівок. На сьогодняшній день агрегати з переробки зерна вирішують спільні завдання: очистити зерно, знизити його вологість, відкалібрувати його за розмірами і т.п. Сьогодні вже ведеться боротьба за кожну зернівку, здатну давати сильне потомство. Для цього необхідні високопродуктивні сепаратори, які здатні не тільки ефективно чистити зерно, а й дбайливо без травм вести відбір біологічно цінного насіння.

            З 2001 року сільгосптоваровиробники почали застосовувати в своїх господарствах аеродинамічні сепаратори сімейства САД. Новітню розробку Луганського винахідника Сухіна Володимира Степановича в 2001 році освоїло Науково-Виробниче Підприємство «АЕРОМЕХ». З перших днів філософією підприємства було використання і впровадження у виробництво тільки високоефективних розробок, що дають максимальний результат в сфері переробки зерна. Однією з перших машин, в якій закладено безрешітний спосіб точного відбору зерна за питомою вагою, є сепаратор САД-10. Спочатку агрономи скептично ставилися до нового способу сепарації зерна. «Як це, без решіт можна швидко очищати зерно і готувати насінневий матеріал. Краще решетних машин і вибропневмостола немає нічого », - були перші фрази фермерів. Але коли готове до посіву насіння зерновий сепаратор САД поділив на 5 фракцій і продемонстрував разноякісність такого насіння, аргументи фермерів зникали.

            Завдяки машині САД з'явилась можливість сепарувати зерно за біологічною цінністю. У сепараторі використовується новий спосіб, який базується на принципах Пневмоніки і струменевих потоків, який дозволяє сортувати зерно по питомій вазі з високою точністю. Завдяки цьому можна підвищити середню врожайність зерна, адже біологічно сильне насіння володіє високими посівними якостями і маютє високий потенціал врожаю.

            Наука на заводі «АЕРОМЕХ» є основною сполучною ланкою. Ще при створенні способу сепарації, закладеного в машинах САД, команда вчених під керівництвом Сухіна В.С. неодноразово проводила дослідження з вивчення посівних та інших якостей насіння. Насіння, що пройшли калібрування на сепараторі САД, відрізнялися більш високими посівними якостями. Сила росту такого насіння була вищою на 12-15% в порівнянні з насінням, підготовленими за традиційною технологією. У  таблиці, що розташована нижче, можна побачити, що насіння 2-й і 3-й фракцій, отримані після калібрування на сепараторі САД, мають максимальну питому вагу. Схожість і енергія проростання такого насіння вище на 10%.

Результати досліджень посівних якостей насіння озимої пшениці по фракціям, отриманих після сепарації на машині САД
Показники якості насінн озимої прениці Вих.матеріал 2фракція 3фракція 4фракція 5фракція
Питома вага, г/мл 1,291 1,366 1,363 1,250 1,199
Енергія проростання, % 84,5 95,3 89,5 79,0 70,3
Схожість, % 92,5 99,1 95,8 88,4 83,1
Сила росту: - - - - -
-частка проросших рослин, % 77,0 89,5 88,5 69,5 64,0
-вага рослин, % 12,05 18,0 14,95 10,5 8,5

            А як відомо, між енергією проростання і врожайністю спостерігається позитивна кореляція. Тобто відбір зерна на сепараторах САД призводить до суттєвого підвищення посівних якостей насіння і в кінцевому підсумку сприяє формуванню високопродуктивних рослин.

            Ми настільки заглянули в суть проблеми зростання насіння, що знаємо як формуюється насіння. Ми знайшли спосіб, що дозволяє вести грамотний відбір зерна, який нам фактично підказала природа.

            Сьогодні вже практично кожне господарство і кожен фермер України використовує сепаратор САД. Машина для очищення зерна САД завоювала довіру не тільки в Україні, а й стала популярною більш ніж в 50 країнах світу. Завод «АЕРОМЕХ» випускає широкий модельний ряд сепараторів від 4 до 150 тонн на годину, що дозволяє задовольнити потреби як дрібних фермерських господарств, так і великих насіннєвих заводів та елеваторів.

            Таким чином, вирішена задача отримання високоврожайного насіння і в «бочці врожайності» можна підняти висоту клепки, що відповідає за це. А широке впровадження в рослинництві відбору насіння за питомою вагою на машині САД не тільки знизить норму висіву і витрати  посівного матеріалу, а й сприятиме підвищенню врожаю рослин та його якості.

 
 
БАЖАЄТЕ ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ ЧИ ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ?
Передзвоніть нам або напишіть повідомлення!
+38(050) 614-52-57
+38(097) 727-23-82
НАПИСАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ
 
 
 
Швидке замовлення:Вхід на сайт:

Запам'ятати мене
Відновлення паролю:
Інструкції по відновленню паролю
буде відправлена на пошту вказану
при реєстрації на сайті.
Реєстрація:

Компанія АЕРОМЕХ на виставці в Польщі CTR - Centralne Targi Rolnicze
Новость
Новини1